RENKLERİN GÜCÜ


 seksi-kadinCinsel hayatınızı renklendirmek için beklentilerinizi, isteklerinizi anlatan renkler seçin!

Cinsel hayatınızı renklendirmek için hayal gücünüzü biraz kullanmanız yeterli. Seksi iç çamaşırları giymek, yatak odasının duvarlarının rengini ya da eşyaları değiştirmek gibi… Çünkü, dıştan gelen uyarılar lokal hormonların yardımıyla vücutta değişik etkiler yaratıyor. Renklerin de isteklerinizi, beklentilerinizi ele verdiği bir gerçek. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı-Cinsel Terapist Op. Dr. Gökçen Erdoğan, keyifli bir gece için renklerin diline göz atmak gerektiğini söylüyor. Renklerin yansımaları ve siz fark etmeden karşı tarafa ilettikleri hakkında Gökçen Erdoğan şu bilgileri veriyor.

Kırmızı: Şehvet ve tutku rengidir, cüretkardır, teşvik edicidir. Partnerinden hayır cevabı aldığında hayal kırıklığına uğrar ama sonuna kadar gider, yeniliklere açıktır ve bu konuda hep arayış içindedir. Sınırlarını çizmek zordur ve şaşırtıcı, ateşleyicidir.

Mor: Artık ilişkilerde ve cinsellikte kırmızının tahtına oturmuş olan mor, tutkunun ve bağlılığın patronu, ihtirası da içinde bulunduran komplex bir renk. İşte, evde, sosyal çevrede her yerde parmakla gösterilen bu kişiler cinsel hayatta da en üst noktadadır.

Siyah: Gerçek hayatta dominant karakterin gücün ve baskının rengi olan siyah, aşkta da cinsellikte de şehvetin ve baskının rengidir. Sınırı yoktur, kendisi istediği sürece tüm uçlarda yadırgamadan dolaşabilir.

Beyaz: Saflık, temizlik demektir. Beyazda, çekinme, sadelik ve naiflik vardır. Özellikle de cinsel hayatta sıradanlığı işaret eden beyazda işin içine biraz saten karışınca ise işler değişir. Beyaz, ince dokunuşlarla farklılaşan ve renklenen insanları anlatır.

Turuncu: Yakınlığın sınırlarını zorlayan, sıcaklığa, temasa ve hatta fantezilere çok açık hatta onsuz yapamayan bir renktir. Rahatsız etmeyen bir baskı yöntemi ve aşırı ilgisi vardır.

Pembe: Pembe, yeteri kadar var olmadığını düşünenlerin sığındığı bir renktir. Masumiyet maskesi ya da saflık istemi olabilir. Sandığı gibi tutku barındırmaz.

Gri: Hayatta çok sıradan ve tercih edilmeyen bir renktir. Kimse nerede ne yapacağını bilemez griyi sevenlerin. Kırmızı ya da mordan daha da cüretkar ve renkli olabilir.

Mavi: Boğa burcu erkeği gibi evine, eşine ve ailesine bağlı naif yapıdadır mavi. Seksi ön planda tutmaz, sevgi şefkat ve bağlılık daha önemlidir.

Kahverengi: Hayatta tutarsızlık ve güçsüzlük göstergesi olsa da geyşa ruhuna sahip olan tek renktir. Kahverengi sevdiği kişinin fikrini benimseyen, sevdiğinden emir almak ya da onun söylediklerini yerine getirmekten haz alır.

Sarı: Sarı, adım bekler, çekingen değil ama programlıdır. Karşı taraftan gelen teklifi değerlendirir ama kendisi ilk teklifte asla bulunmaz. Her ilişki sonrası kendi kendine vay be dedirtecek sonlar yaşamayı ister ve yaşar da.

Yeşil: Partneriniz yeşilciyse asla ihanetten şüphelenmeyin. Kendisi çok sade ve basit olduğu için cinsellikte partnerini karmaşık ve dominant ister, olayı başlatan hep karşı taraf olmalıdır.

Gökçen Erdoğan renklerin yanı sıra iç çamaşırı seçiminin de cinsel hayata renk katan önemli bir unsur olduğunu söylüyor. Gökçen Erdoğan’a göre; Eğer partneriniz özel iç giysilerden etkileniyorsa, kendinize değişik şeyler alabilirsiniz. Kadının bazen boxer tarzı iç çamaşırı giymesi de erkeği baştan çıkarabilir. Bu nedenle arada bir ilginçlikler yapabilirsiniz. Giyilen seksi iç çamaşırları kadının kendine olan güvenini artırır ki bu da bir nevi psikolojik destekleyici etki yaratır. Gökçen Erdoğan, iç giyimin cinsel uyarılmayı hem kadında hem erkekte etkilediğini belirterek, seksi iç çamaşırların sadece erkekler için giyildiğini düşünmenin yanlış olduğunu söylüyor. Seçilen renkler, modeller, seksapellik dereceleri kişiliğin aynasıdır aslında. Çocuksu çamaşırları seçen bir kadın bazen çizgisini değiştirerek partnerine sürpriz yapması seks hayatına heyecan getirebilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: