Gözlük ve Lens Kullananlar İçin Göz Makyajı


Doğru makyaj tekniğiyle, camların arkasından da gayet çekici görünen gözlere sahip olabilirsiniz.

Gözlük takıyorum diye dertlenmeyin, sizin çok daha fazla renklerle oynama şansınız var! Nasıl mı? Gözlük camları renklerin yüzde 50’sini yok eder. Bu nedenle gözlük kullanıyorsanız, göz makyajında biraz daha parlak ve iddialı renkleri seçebilirsiniz. Güzel, değil mi?

 

İşte, gözlük tipine göre makyaj önerileri:

 

Miyop gözlük takanlar

Miyop camlar, gözleri olduğundan daha küçük gösterir. Bu göz yanılsamasını gidermek için, açık ve kuvvetli renkte farlar seçin. Farı sürerken kaşlara kadar yayın ve şakaklara doğru uzatın.

 

Göz kalemi veya eyelinerı, kirpiklerin dış kenarına çekin. Ardından bolca rimel sürün. Böylece gözleriniz, miyop gözlüklerin arkasından dahi iri ve çekici görünür.

 

 

Hipermetrop gözlük takanlar

Hipermetrop camlar, gözleri olduğundan büyük gösterir. Bu nedenle gözleri irileştiren makyajdan kaçının, hele bir de zaten büyük gözleriniz varsa. Eğer çok küçük gözleriniz varsa, bunu avantaja çevirebilirsiniz elbette…

 

Kirpiklerinizi bolca rimelleyin ama göz kalemi veya eyeliner kullanmayın. Far sürecekseniz, pastel renkleri tercih edin. Böylece camların arkasından kocaman görünebilen gözlerin makul ölçüde olmasını sağlarsınız.

 

 

Lens kullananlar

Lens kullananların dikkatli olmaları gerekir. Lensle birlikte toz şeklindeki farları kullanmak tehlikelidir. Çünkü toz tanecikleri lenslerin altına kaçıp, rahatsızlık verebilir. Kompakt pudra şeklindeki farları kullanın.

 

Ayrıca suya dayanıklı rimelleri tercih edin. Rimeli, lensleri takmadan önce sürün ve lensleri çıkarmadan göz makyajınızı asla temizlemeyin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: