Kadınlar İçin En İyi Seks Pozisyonları


Seks hayatına biraz renk katmak ve daha çok hazlı hale getirmek için halihazırda uygulanan pozisyonları biraz modifiye etmek gerekiyor. İşte, kadınların orgazma ulaşmalarını kolaylaştıran 7 seks pozisyonu…

En basit sevişme pozisyonları genelde sizin için en iyi, en zevkli pozisyonlardır. O pozisyonları biraz modifiye ederek daha orgazmik pozisyonlar haline getirebilirsiniz. Hem, aynı pozisyonlarla süren seks hayatınıza biraz renk katmak istemez misiniz?

 

Pozisyon 1

Kadının altta, erkeğin üstte olduğu en klasik pozisyon olan misyoner pozisyonunu biraz değiştirmek mümkün. Yeni misyoner pozisyonunda, kadın sırt üstü yatarken kalçalarının altına koyacağı yastıkla poposunu daha yükseğe çıkarır ve bacaklarını da omuzlarına doğru kaldırırsa daha derin bir penetrasyona (penisin vajene girişi) izin vermiş olur. Seks terapistleri bu pozisyonda kadının G noktasının da uyarıldığını düşünüyorlar.

Pozisyon 2

Köpek pozisyonunun kadınlar için çok da zevk verici olduğu söylenemez. Ama bu pozisyonu biraz modifiye ederek orgazmik bir biçime dönüştürmek mümkün. Kadının karın üstü yatıp kalçalarını çok az yukarı kaldırmasıyla erkeğin üstte olduğu bir pozisyona dönüştürülebilir. Seks terapistleri bu pozisyonda kadının klitoryal bölgesinin yataktan destek alarak uyarıldığını belirtiyorlar.

Pozisyon 3

Seks, bazen bir zevk alma aktivitesi olmasının yanında spor aktivitesi gibidir. Çok yorucu olabilir. İşte size daha az aerobik olan ve bu nedenle sevişmenin her iki tarafını da daha az yoran bir pozisyon: Kadın sırt üstü yatarken erkek kadına doğru dönerek yan yatar. Bacaklarını dümdüz uzatarak kadının bacakları için bir köprü gibi durur. Pozisyonu öneren seks terapistleri, bu pozisyonda kadının klitorisinin ayrıca elle uyarılması da gerektiğini, bu sayede daha kolay orgazma ulaşabileceğini söylüyor.

Pozisyon 4

Kadının üstte olduğu pozisyon, kadına klitorisinin uyarılacağı biçimi yakalama fırsatı verir. Tabii bu pozisyonda kadın erkeğin üzerindeyken kendi etrafında 180 derece dönüktür ve yüzü erkeğin ayaklarına doğrudur. Kadının oturarak sürdürdüğü bu pozisyon, kadına erkeğin pubik kemiğiyle uyarılma imkanı tanır. Kadın bu pozisyonda bacaklarını erkeğin bacakları arasında tutar. Seks terapistleri bu pozisyonda kadının G noktasının uyarıldığını ve klitoryal uyarılmayla birlikte büyük orgazm yaşamak şansı yakaladığını söylüyorlar.

Pozisyon 5

Bazen her zaman uyguladığınız bir seks pozisyonunda basit bir değişiklik yaparak orgazma ulaşmayı daha kolay hale getirebilirsiniz. Bu, masada gerçekleştirilebilen bir pozisyon. Kadın kalçalarını masanın üzerinde tutarak uzanır masaya, erkek ayaktadır. Kadın bacaklarını erkeğin omzuna da kaldırabilir. Bu pozisyon, erkeğin, kadının klitorisine ulaşmasını kolaylaştırır. Seks terapistleri bu pozisyonda kadınların kalçalarını yukarı kaldırmaları halinde pelvik basıncını artırarak o bölgede kan akışının hızlanacağını ve böylece daha rahat, daha büyük ve daha çok sayıda orgazm yaşayabileceklerini söylüyor.

Pozisyon 6

Bu pozisyonda erkek oturur ve kadın onun kucağındadır. Çift yüz yüze durur. Seks terapistleri bu pozisyonda kadınların hızlarını ve konumlarını kendileri kontrol edebildikleri, kol ve bacak manevralarını yönlendirebildikleri için zevk alacakları biçime kolayca ulaşabildiklerini söylüyorlar. Kadına hareket özgürlüğü tanıyan bu pozisyonda, kadın biraz geriye doğru yatarsa G noktasının ve klitorisinin uyarılabileceğini ekliyorlar.

Pozisyon 7

Kaşık pozisyonunda kadın sırtını erkeğe dönecek şekilde yan yatarken erkek de yüzünü kadına dönerek yan yatar. Erkek bu pozisyonda kadının vajina ön duvarına penetrasyon uygular. Seks terapistleri bu pozisyonda derin bir penetrasyon gerçekleşmese de erkeğin eliyle kadını uyarmaya devam edebileceğini, ayrıca sevişme bitiminde kadın ve erkeğin kucaklaşması için bunun harika bir pozisyon olduğunu söylüyorlar.

Yazı Amerikan Cosmopolitan’dan derlenmiştir.

 

Reklamlar

5 Yanıt

 1. Kadınlar ve erkekler için aydınlatıcı bilgiler içeren bu yazı sayesinde bir çok çift çok daha ateşli geceler yaşayacaktır.

 2. of discussion that you want to cover.

  you can either create your own short video or get the html code and embed it into your post. you tube is a great resource for this, but always make sure that you write a short summary about your impressions on

 3. support 300×250 ads in the right rail.

  i recommend using 300×250 ads as they seem to convert the best. i always put 3 on every blog page.i also usually put the most recent posts, recent comments and tag cloud in place.all of these help keep the content a

 4. Farmer’s Market

  Kadınlar İçin En İyi Seks Pozisyonları | moda, güzellik, makyaj, evlilik, anne olmak, cinsellik, kariyer, sağlıklı yaşam, diyet modern kadınlar hakkında herşey…

 5. online video game renting

  Kadınlar İçin En İyi Seks Pozisyonları | moda, güzellik, makyaj, evlilik, anne olmak, cinsellik, kariyer, sağlıklı yaşam, diyet modern kadınlar hakkında herşey…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: