Yatakta utanç anlarının üstesinden nasıl gelinir?


Yatakta her şey yolunda olsa bile, kimi zaman öyle durumlarla karşılaşırız ki, çarşafın altında eriyip gitmek isteriz. Yine de sakin olmalıyız, çünkü en feci seks kazaları bile ancak soğukkanlılıkla atlatılabilir!

Seksin en güzel yanlarından biri, hesapsız kitapsız, kontrolsüz, içgüdülerin yönlendirmesiyle yaşanmasıdır. Ama cinsellik de çoğumuz için sınırsız bir özgürlük alanı değil. Onun da kendine göre limitleri, tehlikeleri, tabuları ve utanç anları var.

Beyazperdede ve televizyonda hiç yeri olmayan bazı can sıkıcı durumlarla biz kendi cinsel hayatımızda karşı karşıya kalabilir ve bu tür durumlarda, büyünün bir anda bozulmasından, partnerimizin gözünden düşmekten, seksapelimizi kaybetmekten ya da kendi cinsel arzumuzun yerle bir olmasından endişe edebiliriz. Aslında endişe yaşadığımız kritik anları daha da güçleştirir, işlerin daha da sarpa sarmasına neden olur.

Bu tür durumlarda yapmamız gereken gayet basit: Seks sırasında ve sonrasında neyin üzerinde durup neyi görmezden gelmemiz gerektiğini bilmek.

Dış görünüşünüz sekse hazır değilse!

Bir kadının kendini dış görünüş açısından sekse hazır hissetmemesi, küçük gibi görünse de önemli bir sorun ve onun seks sırasındaki davranışlarını tümüyle etkiler. Böyle bir durumda, bacaklarımızı örtünün altına saklamaya çalışır, saçlarımızı açmaz, ışığın kapalı kalması konusunda ısrar eder, partnerimiz, vücudumuzun ‘mayınlı bölgelerine’ dokunmasın diye elimizden geleni yaparız…

Aslında biz onların gözüne sokmadıkça, erkekler ayrıntıdaki küçük kusurları, hele vücut bakımıyla ilgili olanları genellikle fark etmiyorlar. Onların fark ettikleri daha çok, bizim o kusur yüzünden yaşadığımız gerginlik oluyor. Tek gecelik ilişkilerde değil ama sürekli bir ilişki içindeyseniz, birlikte olduğunuz erkek, kırk yılda bir ortaya çıkan bu tür durumları görmezden gelecek, hatta siz vurgulamazsanız gerçekten görmeyecektir. Tabii ki hiçbir erkek genel olarak bakımsız, kendini bırakmış, dış görünüşü konusunda özensiz bir kadınla birlikte olmak istemez ama zaten siz de öyle bir kadın değilsiniz. Bu nedenle, mükemmel olma takıntınızı bir kenara bırakın ve ufak tefek geçici defoları ilişki mahremiyetinin bir parçası olarak görün!

Aniden regl olduğunuzda!

On dakika önce onunla yatağa girerken böyle bir durum söz konusu değildi, fakat kadın doğası bu tür sürprizlerle dolu işte. Öncelikle şunu belirtelim ki, bazı erkekler regl kanından rahatsız olmaz, hatta regl döneminde seks yapmaktan kaçınmaz. Dolayısıyla, regl olduğunuzu hissetseniz dahi endişelenmeyin ve partnerinizin tepkisini bekleyin. Bu durumu doğal karşılayın ve sorun yaşatmak yerine seks sonrasında hiçbir şey olmamış gibi davranın.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: