Eyvah! Yakın arkadaşımın sevgilisiyle yattım!


Diyelim ki şeytana uydunuz, yaptınız böyle bir hata ya da arkadaşınızın yakışıklı sevgilisine içten içe göz öldürüyorsunuz. İşte acil durumda bilmeniz gerekenler!

İşte bu noktada, hayatınızın hatasını yaptığınızı üzülerek bildirmek zorundayız. Zira yaşayacağınız vicdan azabından kurtulsanız, olayın ortaya çıkma riskinden kurtulamazsınız. Ayrıca karma’nın varlığını da unutmayalım. Ettiğinizi bulma riskiniz her zaman vardır. Peki, bu korkunç durumdan kendinizi nasıl kurtaracaksınız?

 

Sorunlar Yumağı…

BEN NASIL BİR İNSANIM?

Vicdan azabının kaçınılmaz olduğu durumlar vardır tabii. En yakın arkadaşınızın sevgilisiyle yattığınızda kendinizi berbat hissetmeniz son derece doğaldır. Peki, bunu neden yaptınız; en yakın arkadaşınızı içten içe kıskanıp o olmak istediğiniz için mi, boş bulunduğunuz için mi? Yoksa en yakın arkadaşınızın sevgilisine aşık mısınız?

YA ORTAYA ÇIKARSA?

Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok değil mi? Her sır bir gün ortaya çıkıyor. Sizin küçük sırrınız, bin yıl sonra bile duyulsa, sizin için bir utanç kaynağı olacaktır; orası kesin.

BİR ARAYA GELDİĞİMİZDE NE OLACAK?

Siz, en yakın arkadaşınız ve sevgilisi… Er ya da geç aynı ortamda bir araya geleceksiniz değil mi? Peki, o anda durumu nasıl idare edeceksiniz; bitiyorsunuz ki sevişmiş insanlar, bambaşka bir enerji yayarlar. Yani iki insanın seviştiğini anlamak için, onları yatakta yakalamış olmak gerekmez!

KOMPAKT ÇÖZÜM:

Yaptığınızın affedilebilir bir yanı olmadığı kesin. O nedenle, pişmanlık duygunuzla baş etmek için, öncelikle olayın diğer kahramanı ile konuşun ve bu durumun, aranızda ölene kadar sır kalması için sözlü bir mutabakata varın.

Unutmayın, sizin kadar o da suçlu ama olay ortaya çıktığında, ona bir şey olmaz, suç size kalır. Bu noktadan sonra, söz konusu arkadaşınızla eski yakınlığınızı sürdürüp sürdürmemek size kalmış; zira bir insanın gözünün içine baka baka yalan söylemekten ne kadar hoşlanacağınızla ilgilidir bu.

Siz en iyisi, arkadaşınızla aranıza biraz mesafe koyun ve önce kendinizi affedin. Bu arada unutmayın, kusurun yarısının size ait olması sizi temize çıkarmaz. Bu durumda sadece birazcık hain sayılırsınız!

 

Reklamlar

Bir Yanıt

  1. yakın arkadasımdı bir zamanlar ama şimdi değil :(kötü bır tecrübe heyecan verici ama sonrası pek iç açıcı olmuyor tavsiye etmem..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: