Erkekler Seksi, Kadınlardan 3 Kat Daha Fazla Düşünüyor


Kadın ve erkek beyinleri karşılaştırıldı ve seksle ilgili çarpıcı bulgular elde edildi.

Dünyanın en prestijli nöropsikiyatrlarından Louann Brizendine, içinde ne olduğunu öğrenmek ve bazı davranışların nedenlerini bulmak için erkek beyninin yapısını inceledi. Erkekler neden bazı kıvrımlardan gözlerini alamazlar? Neden hep cinsel içerikli şakalar yaparlar? Sonuçlar sürpriz değil. ABD’li bilim kadını, erkeklerin kadınlardan üç kat daha fazla seksi düşündüğünü söylüyor.

“Erkek ve kadın stereotipleri hakkında bildiğimiz şey, erkeklerin sürekli seksi düşündüğü. Şundan eminiz ki, erkeğin hayatı boyunca testosteronu, kadındakinden yüzde 10 – 15 oranında fazla dalgalanıyor” diye açıklıyor bu durumu Brizendine.

Saniyenin 1200’de birinde cinsel çekicilik

Konu üzerine “Erkek Beyni” adında bir kitap yazan araştırmacı, erkek ve kadın beyninin hamilelik sırasında farklılaştığını söylüyor. İki cins, duygusal problemlerin çözümünde ve uzamsal bilgilerin algılanışında beynin farklı devrelerini kullanıyor. Bunun yanı sıra cinsellik için kullanılan bölge, erkek beyninde kadın beynine oranla iki buçuk kat daha büyük. Hayatın sonuna yaklaşıldığında ise erkek ve kadın beyni giderek birbirine daha çok benziyor.

Ayrıca, erkekler cinsellik konusuna daha takıntılılar. Saniyenin 1200’de birinde erkek beyni bir kadının cinsel olarak kendisi için çekici olup olmadığına karar verebiliyor.

 

Reklamlar

Bir Yanıt

  1. EN ACIKLAYICI CEVABI VERMEK ISTIYORUM..

    ”EVET”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: