Kadınları Etkilemenin Yolu Seste


Birinden etkilendiğinizi belli etmek ve onu etkilemek istiyorsanız, gözlerinin içine bakmayın, çünkü işin sırrı sesinizde.

Uzmanlar alçak sesin, işin püf noktası olduğunu söylerken, yapılan araştırmada hem kadınların hem de erkeklerin flört ettikleri zaman bilinçsizce seslerini alçalttıkları ortaya konuldu.

Bu yöntemin, göz teması, kola dokunma gibi işaretlerin işe yaramayacağı zamanlarda, sözgelimi telefon konuşması sırasında bilhassa kullanıldığına dikkat çekiliyor.

Pennsylvania’daki Albright College psikologları tarafından yapılan araştırma kadınların birinden hoşlandıklarında daha yüksek, geleksel olarak daha dişil ses tonunda konuştukları fikrine karşı çıkıyor.

Kadın ve erkek 48 öğrenciyle yapılan deneylerde, gönüllülerden başkalarına ait fotoğraflara bakmaları daha sonra bu kişiler için sesli mesaj bırakmaları istendi.

Fotoğraftaki kişi ne kadar çekiciyse, denekler sesli mesajlarda o kadar alçak ses tonuyla konuştu.

Araştırma ekibinin başında bulunan Doktor Susan Hughes, kendisinin de aslında kadınların seslerini yükselttiklerini düşündüğünü kabul ederek, “Ancak hem erkeklerin hem de kadınların etkilendikleri kişiyle konuştukları sırada daha alçak sesle konuşup, daha fazla heyecan belirtisi gösterdiklerini ortaya koyduk” diye konuştu.

Beş yıl önce bir araştırma kariyer sahibi kadınların işyerlerinde yükselmek ve erkek çalışanlar tarafından kabul görmek amacıyla alçak ses tonu kullandıklarını ortaya koymuştu.

 

Reklamlar

2 Yanıt

  1. Rutkay Aziz in sesi üzerine kimsenin sesini tanımam

  2. bence daha sert ses

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: