Evlenme teklifi nasıl yapılır?


Kızlar! Evlenmek istediğinizi ve unutulmaz bir teklif almak istediğinizi anlamayan bir erkekle birlikteyseniz, bu yazıyı zaman kaybetmeden ona iletin!

Uzun ya da kısa, bir flört dönemi geçirdiniz ve artık evlenme zamanının geldiğini düşünüyorsunuz. Evlilikte ilk aşama, bildiğiniz gibi “evlenme teklifi.” Bazı istisnalar hariç, genelde teklifi yapan erkek tarafı olduğu için evlenme teklifi önerilerimiz daha çok erkeklerin işine yarayacak.

Beyler, kendinizi evliliğe hazır hissediyor ama biraz utanmaktan, biraz da hangi yöntemle teklif edeceğinizi bilememekten, bir türlü konuya giremiyorsanız, elinizi çabuk tutmanızı sağlayacak bir fırsat size! Evlenme teklifi önerilerimiz arasından biri mutlaka size uyacak!

Kural 1: Asla “Aman canım artık devir değişti, teklife ne gerek var ki, kendiliğinden evlilik yoluna gireriz zaten” demeyin! Kadınlar ne olursa olsun kendileri için özel olarak hazırlanmış evlenme teklifi senaryosundan hoşlanırlar.

Kural 2: Spontane evlilik teklifinden kaçının. Teklifi bir plan doğrultusunda yapın.

Kural 3: Yakında evlenme teklif edeceğinizi sevgilinize asla hissettirmeyin. Bırakın sürpriz olsun! Kadınlar sürprizlere bayılır!

Kural 4: Utandığınızdan heyecan basıyorsa, sakin olmanın bir yolunu bulun. Gerekirse arkadaşlarınızdan destek alın. Ama yine de heyecanınıza yenik düşüyorsanız, problem değil. Utangaç ve heyecanlı bir sevgiliden evlenme teklifi almanın da hoş tarafları vardır.

Nasıl bir evlenme teklifi?

Biz kadınların en çok hangi tür evlenme teklifinden hoşlandığını dikkate alarak evlenme teklifi rehberi hazırladık. Evlenme teklifinizi farklı ve unutulmaz kılmak için önerilerimizi dikkate alın!

Yemekte

Romantik bir yemek esnasında kutudan çıkan bir yüzük ve kadınına karşı diz çöküp “benimle evlenir misin?” diyen bir erkek… Tam bir film karesi… Çok klasik ve belki de modası geçmiş olsa da hiçbir kadının “hayır” diyemeyeceği güzellikte bir teklif. Üstelik bugünün özensiz ilişkileri ve tabii özensiz evlenme tekliflerine bakacak olursak son derece farklı ve hoş bir teklif biçimi.

Mektup

Bu teklif biçimi, utangaç erkek tipine daha çok uyuyor. Birlikte yaşıyorsanız ya da arada birlikte uyuma fırsatınız oluyorsa, önceden hazırladığınız evlenme teklifi mektubunu sabah ondan önce uyanıp kendi yastığınızın üzerine bırakın. Belki yanına kırmızı bir gül bırakarak romantizmin dozunu artırabilirsiniz.

CD kaydı

Fonda ikinizin çok sevdiği şarkı çalarken, ikinize ait fotoğraflardan bir slayt gösterisi hazırlayıp sonuna da “benimle evlenir misin?” yazarak CD’ye kaydedebilirsiniz. Hatta kendi görüntünüzü kamerayla çekip evlenme teklifinde bulunabilir, bunu da CD’ye kaydedebilirsiniz. Sonraki işlem ise bu CD’yi sevgilinizin adresine postalamak!

Futbol maçı

Statta futbol maçı izlemekten keyif alan bir kız arkadaşınız varsa ve arada birlikte maç izlemeye de gidiyorsanız, bu defa maç öncesi arkadaşlarınızı organize edin. Önceden hazırladığınız, sevgilinizin adını da içeren “benimle evlenir misin?” yazılı dev pankartı karşı trübündeki arkadaşlarınıza verin. Maç esnasında arkadaşlarınız pankartı açtıklarında sevgilinizin yüzündeki ifadeye inanamayacasınız!

Reklam panosu

Hani şu yolda önünden geçerken kendimizi bir türlü bakmaktan alıkoyamadığımız reklam panoları… Evlenme teklif etmek için müthiş bir yol! İstediğiniz yerde, istediğiniz sayıda kiralayabileceğiniz billboard’lar üzerinde aşkınızı ilan edebilir, evlenme teklif edebilirsiniz. Tabii seçtiğiniz billboard’ların sevgilinizin kullandığı yol güzergahı üzerinde olmasına özen göstermeniz kaydıyla…

Arkadaşlar

Önce sevgilinizle başbaşa güzel bir yemek organize edin. Yemek esnasında ona yüzükle birlikte evlenme teklifi edin. Ama o da ne? Sadece ikiniz değilmişsiniz bu romantizme tanıklık eden. Önceden organize ettiğiniz arkadaşlarınız da aynı mekandaymış ya da planladığınız zamanda birden mekana girip kutlamanıza coşkulu bir şekilde eşlik etmeye başlamışlar. Patlayan flaşlar, alkış tufanı! Daha güzel ne olabilir ki!

Kitap

Yazmaktan hoşlanıyor ve kaleminize güveniyorsanız sevgilinize karşı olan duygularınızı yazıya dökün. Sevdiğiniz şiirlerden, aşk sözlerinden , şarkılardan eklemeler yapın. Belki yüzlerce defa “seni seviyorum”, yüzlerce defa “benimle evlenir misin?” cümlesi yazın sayfalara. Sonra tüm bu yazdıklarınızı kitap halinde bastırıp sevgilinize hediye edin. Ne de olsa söz uçar, yazı kalır

Etkili evlenme teklifleri

Evlenme teklifi için seçtiğiniz sözcükler çok önemlidir kadınlar açısından. Bunun için romantik filmlerden esinlenebilirsiniz.

Sen benim için bir tanesin”

“Kaçak Gelin” adlı filmde erkeğin, evlenme fobisi olan ama sık sık nişanlanan, her nişan sonrası düğününden koşarak kaçan kadına yaptığı teklife bakın: “ Zor zamanlarımızın olacağını garanti ediyorum. Hatta ikimizin de kaçıp gitmek isteyeceği zamanlar da olacak, biliyorum. Ama eğer benim olmanı istediğimi sana söylemezsem, hayatımın sonuna dek mutsuz olacağımı da garanti ediyorum. Çünkü tüm kalbimle biliyorum ki, sen benim için bir tanesin!”

“Sen benim en yakın dostumsun”

Ya da “Sınırları Aşmak” adlı filmde müzisyen Johnny Cash’in defalarca evlenme teklifi ettiği ama bu defa olumlu yanıt amak istediği June’a sahne üzerinde sarf ettiği sözler: “Sana kırk farklı yolla teklif ettim, şimdi sıra güzel bir cevap vermekte. Benimle evlenir misin? Seni seviyorum June. Sen benim en yakın dostumsun, evlen benimle!”

“Evlilik iradeyi yansıtan bir karar olmalı”

Ve, en etkileyici evlenme teklifi sahnelerinden biri… “ Stepmom” adlı filmde, sabah sevgilisini öperek uyandıran erkek kadına bir yüzük kutusu verir ve kadın kutuyu açtığında bir iplik yumağıyla karşılaşır. Erkek ipliği onun parmağına geçirir ve konuşmasını yaparken yavaş yavaş yumağı çözmeye başlar. Yumağın sonuna geldiğinde yüzüğü elinden bırakır ve yüzük ipin üstünden kayarak kadının parmağına girer. Bu esnada erkek şu sözleri sarf eder: “Birbirini gerçekten seven iki kişi, gerçekten birbirlerine bağlanacaklarsa, evliliğin iradeyi yansıtan bir karar olması gerek. Ve bu kararın her gün yaşanması gerek. Olaylar zor olsa, vazgeçmek de istesen; insanın karara bağlı kalması gerek. Bu seçime ve birbirlerini sevmeye… Bu bağ bir iplik olsa bile… Benimle evlenir misin?”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: