Erkekler Ev İşlerinden Dertli!


İngiltere’de erkekler arasında yapılan bir araştırmaya göre, erkekler kendilerinden beklenenden çok ev işi yaptıklarını, ancak bundan “yakınmadıkları” için kadınların fark etmediğini düşünüyor.

Araştırmaya göre erkekler, tuvalet temizliği dahil, çöpü dışarı çıkarma, ufak tefek tamiratlar, çocuk bakma ve yatak çarşaflarını değiştirme gibi işlere haftada 13 saatlerini harcıyor.

Araştırmaya katılan bin erkeğin yüzde 60’ı bu çabalarının kadınlar tarafından fark edilmediğini, çünkü bunun “yaygarasını” yapmadıklarını söylerken, yarısı da kadınların yaptıkları ev işi miktarını göstermeye daha meyilli olduklarını düşünüyor.

Erkekler arasında yüzde 85’lik oranla çöpü dışarı çıkarmak en çok yapılan ev işi. Erkeklerin yüzde 80’i en çok alışveriş torbalarını taşıdığını, yüzde 78’i gıda alışverişi yaparak her hafta buzdolabını doldurmaktan sorumlu olduğunu belirtiyor.

Dove firması tarafından yaptırılan araştırmaya göre erkekler, haftada 4,7 saatlerini ev işlerine, 1,5 saatlerini evdeki tamirat işlerine ve 6,9 saatlerini çocuk bakımına harcıyor

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: