Kızlar, erkekleri şımarttı!


Kadın ve erkek bir elmanın yarısı gibidirler. Bir başlangıç zaman içinde insan doğası gereği sürekli birlikteliğe dönüşür tabii ki elmanın diğer yarısı bulununca. Bu da doğru kişiyi bulduğun da kendiliğinden gelişen bir süreçtir.

Peki, günümüzde ne oldu da bu denge bozuldu? Sadece kızlar ilişkinin sonunda evliliğin doğal olduğunu düşünürde erkekler günübirlik yatak ilişkisinde ısrar eder hale geldiler.

Birçok kadının artık ekonomik gücünü elde etmesiyle ilişkilerinde seyri değişti demeyin sakın bu fikre kesinlikle katılmıyorum. Çünkü kızlar hep aidiyet duygusunu yaşamak ister. Evin de çocuğunun büyümesini izler, kocasıyla dertleşmek paylaşmak ister. Hastalıkta sağlıkta onu seven koruyan kocasına dayanmak ister. Gerçek erkekte soyunun devamını sağlayan çocuklarının annesini kendi yanında dimdik duran akıllı bakımlı güzel bir kadın ister. Hastalıkta sağlıkta güven içinde oda karısına evinin gerçek direğine yaslanmak ister. Yaş ilerledikçe yanında bir yoldaş ister insanoğlu…

Bunların hepsine katılıyorsak neden sevgiye dayalı samimi gerçek birliktelikler azaldı?

Belki erkekler şımardı. Kızlar kolayca onların isteklerini yerine getirmeye başladılar. Ne dersiniz? Özeleştiriye hazır mısınız?

Nasıl istekler bunlar?

Adamlar yemeğe çıkalım dediklerinde kızlar hemen tamam demeye başladı. Dişiler sana ayıracak vaktim yok yerine herkese vakit ayırmaya başladılar. (Maksat gönül kırmamak olsun diye belki)

Hatırlayın eskiden akşam dışarı çıkmak için adamlar dört dönerdi ama kızlar reddederdi ya da bunun için bir süre geçmesini isterlerdi. Şimdi yasaklar yok bu da kolay elde edilmeye yol açtı. Ama unutmayın ki yasaklar çekicidir. Bu çekiciliği bozmuş olabilir misiniz?

Peki sonra?

Sonra erkeklerin akıllı oyunu ile hemen yemeğe çıkan kıza teklif edilecek ikinci konuya gelindi. Yatak! İlk gün yemeğe çıkan ile ikinci gün yatılması istendi. Bunu yaptıkça onlar yemek sonrası aynı gün istediler, biraz daha devam edince şimdilerde yemeğe, konuşmaya gerek kalmadan ilk soruları bu oldu.

Peki, bu günümüz erkeklerine ne oldu? Onlar bunu zaten hep istiyorlardı, onlara hiç bir şey olmadı. Bu süreci başarı ile kontrol eden kızlarımız aceleci oldu.

Ulaşılamayan caziptir kızlar, bunu asla unutmayın.

Ama bunlar çok can sıkıcı, hep kızların kabahati mi?

Evet, eskiden arkadaşının eski sevgilisine bile bakmazken şimdi birbirlerinin sevgililerini ayartmaya çalışıyorlar. Onlar birbirlerini paralarken erkekler galipleri paylaşıyor.

Bu durumda kızlar salak durumuna düşmüyor mu?

Ben o kadar sert bir kelime kullanmazdım. Daha çok kızlar rollerini karıştırmaya başladı diyebilirim.

Yani erkekleşiyor muyuz?

Çok çirkin bir cümle sevmedim. Erkekleşiyorsanız o vakit niye erkek arıyorsunuz? Bunlar trend laflar sakın medyanın,belki erkeklerin numarasına gelip kendinizi kandırmayın. Yok, öyle bir şey tam kadınsınız sadece yalnız yaşamanın verdiği bir güvenle her işi yapabileceğinizi zannediyorsunuz. Yapmayın siz kızsınız kız gibi davranın.

Kız gibi derken…

Kız gibi naif, kibar, kırılabilecek çok değerli bir taş edası ile durun. Hem ağırlığınızı gösterin hem de bu kadar güzel, kırılgan bir şeye el sürmekten çekinsinler. Sizi korumak, sevmek gerektiğini anlasınlar.

Hayat müşterek ben de öderim.

Bunu asla yapmayın. Kocanız ya da nişanlınız olmayan bir erkeği asla sırtlamayın. Hele ki bir yemeğe çıktın adam yok kartımı unuttum yok para almadım diyorsa o adamdan canavar görmüş gibi kaçın.

Unutmuş olamaz mı? Hayat müşterek değilmi?

Ne müşterek hayatı? Adam senin neyinle müşterek. Kocan mı? Mantığa bak böyle yapa yapa zaten… Bırakın biraz adamlar centilmen olsunlar. Senin peşinde koşup, hayatına girmeye çalışırken sana bir yemek ısmarlayamıyorsa, senden alıyorsa. O adamı bırak gitsin ya hayatı boyunca boyle olacaktır ya da o kadar çok kızla çıkıyordur ki artık ilk görüşmelerde para ödemek istemiyordur. O zaman bu adam ne istediğini bilmiyordur. Kaçin. Bu bir kadına saygıdır. Zamanı gelince zaten kadın bunu bir şekilde telefi eder. Bu kadar verici varlıklar olarak bundan hiç şüpheniz olmasın. İlişkiler de samimiyet ve ciddiliktir bunlar. Ben günübirlik ilişkilerden söz etmiyorum ciddi olması gerekenlerden konuşuyorum. Kabul görür veya görmez bu benim düşüncem.

Erkekler sizce kızların isteklerini kolayca yerine getirmeye başladılar mı?

Bilmem bu konu konuşuluyor mu? Kızlar ne istediğini biliyor mu, erkekler acaba bu kız ne ister diye düşünüyor mu? İlişkiler erkeklerin istekleri kızların bunu hemen yapması veya yapmaması etrefinda dönmüyor mu, bana mı öyle geliyor?

Acaba kızların önceliği evlilik, erkeklerinki eğlence mi?

Bak işte bir yanılgı daha… Nerden biliyorsunuz herkesin önceliğini? Kızların hepsi evlenmek istiyor, erkeklerin hepsi eğlence peşinde düşüncesinden vazgeçin. Şu an sorunumuz kaliteli, güzel ilişkilerin bile bitmeye yüz tutması. Evlilik doğal bir süreçtir, her şey yolunda giderse zaten bunu istersin. Önce seviyeli ilişkilerimizi geri kazanalım…

Peki, ne yapalım şimdi?

Hiçbir şey. Doğal olun. Sizi kullanmak isteyen adamlardan uzak durun. Klişelere inanmayın. “Güzelsin akıllısın ama ben henüz ciddi bir beraberliğe hazır değilim.” söyleminde ki adamlardan uzak durun. Madem hazır değilsin niye peşimden koşuyorsun?

Aşkınızdan hasta oldunuz ama adam ilgisiz yine bırak gitsin sen üstüne düştükçe şımaracak daha da uzaklaşacak bir geleceğin zaten olmayacak. Niye kendini hala küçük düşürmeye uğraşıyorsun. Zorla güzellik olmaz. Demek ki sana uygun biri değil.

Evli adam en tehlikelisi o macera peşinde heyecanlanırken sen ikinci kadın ve adamın lütfen verdiği kırıntılarla gençliğini heba edeceksin. Niye değer mi? Aşığım saflığını bırak o sana âşık olsa evli kalmazdı. Karısı boşanmıyor. Ailesi kabul etmiyor. Çocuklarını bırakamıyor. Toplum ne der? Bir sürü yalan ya senin ailenin utancı. Senin geleceğin. Senin ruh sağlığın. Ya senin annenin babanın kızı bak kim daha çok inciniyor.

Paniklemeyin, korkmayın bir yerlerde diğer yarın seni bekliyor ama sen gözünü kapatırsan gerçek aşkı da kaçıracaksın.

Kendi değerinizi bilin, saygınızı koruyun. Size bu şekilde davranmayanları hayatınıza almayın.

Bütün bunları yaparken şımarık olmayın, burnunuzu kaf dağından alın bir aşağı indirin. Erkeklerle âşık atmayın derim. Siz doğanın en güzel, en çok özelliğe sahip varlıklarısınız. Tanrı erkeği daha güçlü, kaslı, uzun yarattı ki sizi korusun, size baksın, sizi sevsin. Doğaya karşı gelmekten vazgeçin.

Reklamlar

2 Yanıt

  1. harika bir yazı teşekkürler herşey öyle açık ve net anlatılmış inşallah okuyan kızlarımız bir fayda sağlar

  2. kızlar erkekleri şımarttı!!!!!!!kesinlikle katılmamak mümkün değil

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: