Uzaktaki sevgiliyi webcam dan etkilemenin yolları


Uzak mesafeli bir ilişki yaşıyorsunuz ve erkek arkadaşınızla sadece internet üzerinden görüntülü olarak görüşebiliyorsunuz. Bu tüyolarla erkek arkadaşınızı uzakta da olsa kendinize aşık edebilirsiniz.

Uzun mesafe ilişkilerde iletişim şimdiye kadar hep problem olmuştu. Internet devrimi sonrasında yüksek kalitede görüntülü iletişim de sağlayan platformların devreye girmesiyle şimdi global bir köy olan dünyamızda bu sorun ortadan kalkmış görünüyor. Şimdi yeni akım ‘Video Dating’ ve video dating’in de kendine göre olmazsa olmazları var. Siz de sevdiğinden uzakta yaşayan ve Skype gibi mükemmel kalitede görüntülü, üstelik de hesaplı, görüşmeler sağlayan sistemleri kullananlardansanız bu yazı tam size göre…

İşte size webcamde erkek arkadaşınıza güzel görünmek için birkaç ipucu…

Uzak mesafeli bir ilişki yaşıyorsunuz ve erkek arkadaşınızla sadece internet üzerinden görüntülü olarak görüşebiliyorsunuz. Neyse ki Skype sunduğu yüksek ses ve görüntü kalitesi sayesinde sevgiliniz sanki yanınızdaymış gibi hissetmenizi sağlıyor. Görüntü bu kadar net olunca da size güzel görünmek için biraz daha fazla çaba sarfetmek düşüyor.

İşte size webcam’de daha güzel görünmenizi sağlayacak birkaç ipucu:

1) Gülümseyin ve kameraya bakın

Birisiyle iletişim kurarken ilk hatırlamanız gereken kural: Gülümsemek.

Konuşurken yüzünüzde sıcak bir ifadeyle gülümsemekten daha çekici hiçbirşey olamaz. Gülümserken direkt göz teması kurmayı da unutmayın. Konuşurken gözlerinizi odanın içinde dolaştırmak veya başka bir yöne bakmak sizi güvenilmez ve tepkisiz gösterir. Konuştuğunuz kişi özellikle erkek arkadaşınızsa sizin tüm dikkatinizi hak ediyor, bunun için kameraya odaklanın ve içten bir şekilde gülümseyin.

2) Renklerinizi seçerken dikkatli olun

Genelde mavinin tonları webcam’de çok iyi görünürken, kırmızı ya da mor gibi sıcak renkler parlayabilir. Ayrıca puantiye veya çizgili gibi desenler düz renk kumaşlara göre daha az çekicidir.

Bu nedenle renk seçerken gözü yormayacak, desen seçiminizde de karşınızdaki kişinin dikkatini dağıtmayacak kıyafetler tercih edin.

 

3) Saç ve makyaj

Skype’ın sunduğu yüksek kalitedeki görüntü teknolojisi ile ufak detaylar bile görülebilir hale gelirken bayanların da kendilerine daha fazla bakım yapması gerekiyor. Saçınızda uçuşan teller varsa bunları örneğin sabitleştiricilerle yatıştırmak ya da sürekli gözünüzün önüne gelen saçlarınız varsa tokayla tutturmak konuşma sırasında sürekli saçınızla uğraşmanızı engeller. Saçın yanısıra makyaj da önemli tabii ki. Dediğimiz gibi yüksek görüntü kalitesi daha fazla detayı görülebilir kılıyor.

Her tür ışıkta yumuşak bir etki sağlayacak bir fondöten, çizgileri ve cildinizdeki çukurları kapatacak bir pudra ve dudakları dolgun ve parlak gösterecek bir ruj size önerebileceklerimiz arasında.

4) Arka plan

Görüşme esnasında kameranın odağında siz olsanız da arka planda nelerin görülebileceği de önem taşıyor. Kameranızın açısını iyi ayarlayın ve odanızın derli toplu olmasına dikkat edin. Dikkat dağıtacak objelerden kaçının.

5) Işıklandırma

Odada yeterince ışık olması gölgeler oluşmasına engel olacaktır ve ekranda sert bir yüz ifadesi ile görünmenizi engelleyecektir.

6) Not alın

Konuşma öncesinde nelerden bahsetmek istediğinizi kısa şekilde not alırsanız hem unutmazsınız, hem de düşünmek için sessizliğe bürünüp konuşmayı kesintiye uğratmazsınız. Ayrıca konuşma sırasında da not alarak karşınızdakinin söylediklerine getireceğiniz yorumları gözünüzün önünde tutabilirsiniz.

 

Reklamlar

5 Yanıt

  1. not almak mııı?? nasıl yani? muhabbet ederken ” bir dakika hayatım bu dediğine cevap vermeden önce not almak istiyorum..böylece sana daha etkili bir cevap verebilirim” mi dememizi bekliyorsunuz? (: yani gerçekten komik.. eğer sevgiliniz uzaktaysa webcam’de karşısına gülümseyerek çıkmanız ona bol bol öpücükler yollayıp ne kadar goş gözüktüğünü söylemeniz yeterli olacaktır onu etkilemek için..

  2. Uluslararası Telekomünikasyon Birliği üçüncü nesil (3G) mobil telefon standartlarını gelişimin hızlanması, bantgenişliğinin artması ve daha geniş uygulamaların desteklenmesi için tanımladı. Örneğin, GSM (şu anki en yaygın cep telefonu standardı) sadece ses değil, aynı zamanda 14.4 kbps hızlarında devre anahtarlamalı veri aktarımını destekler; ancak çokluortam uygulamalarının desteklenmesi için 3G’de paket anahtarlamalı verilerin daha iyi spektral verimlilikte ve daha yüksek hızlarda aktarılması gerekmektedir. Paket anahtarlaması sayesinde 3G sisteminde cihazlar bant genişliğini sadece veri alışverişi sırasında işgal ederler. Özet olarak, 3G’nin 2G’ye göre getirmiş olduğu en büyük yenilik, iletimin ses yerine veri odaklı olmasıdır.

  3. Wayy be Tüm oLay Bu Demek Tesekkurler 🙂

  4. stuff ’em in there!” don’t, seriously. search

    engines run algorithms that find blogs that pack posts with keywords and punish them. i am not saying use few keywords. confusing? okay, here’s what you do: use the keyword around three times in your opening paragraph and maybe twice in

  5. true method for growing website traffic is

    through link exchanges. with a link exchange, you offer to put a link to someone else’s website on your site in exchange for a link to yours placed on their site. good people to look to for a link exchange are

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: