Hediye alışverişini basitleştiren çözümler


Her yılbaşı arifesi aklınıza takılan soruların cevaplarını pudra.com’da bulabilirsiniz.

Hediye çekleri samimiyetsiz mi algılanır? Size gelen bir hediyeyi başkasına vermek doğru mu? Hediyeyi değiştirmek saygısızlık olur mu? Yılbaşı öncesi aklınıza takılan bu soruların cevaplarını bizde bulabilirsiniz.

Hediye stoklama

Evinizde herkese verebileceğiniz tarzda hediyeler stoklarsanız, son dakika süprizlerini ortadan kaldırmış olursunuz.

– İçki çeşitleri. Bir kaç şişe fazladan şampanya ya da şarap hayat kurtarıcı olabilir. Hediye almaya vakit bulamadığınız kişilere şık bir sunumla vereceğiniz bir şişe şampanya çok makbule geçer.

– Fotoğraf çerçeveleri, albümler, mumlar, cüzdanlar ve vazolar çok fazla yer kaplamazlar. Şık kırtarsiye malzemeleri, not defterleri ve kartları da acil çözüm seçenekleri. Hem ekonomik hem fonksiyonel hediyeler… Elbette işin biraz esprisine kaçıp, farklı tasarımlarını bulursanız daha iyi olur.

– Makyaj çantaları, kokulu el kremleri, saç tokaları ve bijuteri ürünleri de iyi bir alternatif olabilir. Fazladan size katılan birine hoş bir süpriz olur. Hem hangi kadın bunlardan hoşlanmaz ki?

– Çam sakızı çoban armağanı kırmızı külotlardan da evde bulundurmak gerek. Hiç bir şey olmasa, küçük şık paketlerinde hediye edeceğiniz iç çamaşırları günün anlam ve önemine de uygun üstelik.

Hediye değiştirmek için

Hediye değişimlerini kolaylaştırmak için, değiştirme kartlarını eklemeyi unutmayın. Buradaki önemli detay, değiştirme kartı koyduğunuz ve değiştireceğine emin olduğunuz birine outletten hediye almayın. Hediyenizin ne olursa olsun ucuz görünmesini istemezsiniz. Ya da hediye olarak kılık kıyafet almayın çünkü giysi haricindeki hediyelerin içine değiştirme kartı koymasanız da sorun olmaz.

Hediye çekleri

Aslında hediye çeki herkesin hoşuna gider. Sadece herkese aynı hediye çekini vermekten kaçının ve kişilerin beğenilerine göre çek alacağınız mağazayı seçin. Eğer çeki vereceğiniz kişinin zevklerinden tam olarak emin değilseniz, Marks and Spencer gibi herkese göre bir şeyin olduğu mağazaları seçin.

Size geleni başkasına vermek

İçinde sizin adınıza yazılmış bir kart olan paketi başkasına hediye ettiğinizi düşünün! Mahçup olmamak adına, çok yakınlarınız veya aileniz dışında kimseye, size gelen özel bir hediyeyi vermeyin. Ya da paketi önce kontrol edin. Ayrıca uzun zaman önce size gelmiş bir hediyeyse, hala satışta olup olmadığını öğrenin.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: