Diğer Kadın Nasıl Biri?


kadınWomen’s Health Dergisi tarafından yapılan bir araştırmaya göre kadınların yüzde 79’u diğer kadın olmayacaklarını belirtirken, yüzde 21 ‘i diğer kadın olduklarını kabul etti. Üstelik yarısından fazlası da hiç pişman değil! Katılımcılara metres mi yoksa aldatılmış kadın mı olarak mı kalmak istedikleri sorulduğunda yüzde 62’si metres olarak kalmak istediğini söylemiş.

Flörtöz diğer kadın

Diğer kadın geçmişte ustaca hareket eder ve eşin yerini alırdı. Ancak son zamanlarda bu değişti. Evli erkekle ilişkisi olan kadınların yüzde 62’si yuva dağıtma niyetinde olmadıklarını belirtti. İlk amanlarda evlilik kalkanının verdiği güvence ile flörtöz durumlar zamanla ateşli bir birlikteliğe dönüşüyor ve eşinden uzak olan erkek daha da uzaklaşarak diğer kadına evlenme teklif ediyor. Bu tür ilişkilerde diğer kadının hiçbir beklentisi olmaması ve doğası gereği erkeğin sahip olma içgüdüsü gizli ilişkiyi resmiyete taşıyor.

Kurtarıcı rolündeki diğer kadın

Kadınların çoğunun evli erkeklerle yatağa girme sebebi ‘kurtarıcı’ rolü üstlenme arzusu olarak belirtiliyor. Çoğu zaman kadın erkeğin mutsuz bir evliliğinin olduğunu düşünüyor ve onu kurtarmaya soyunuyor. Günah aracından çok kendini iyilik perisi olarak görüyor. Bu gibi durumlarda diğer kadının erkeklerin her söylediğine inanmaması gerekiyor. Durum tamamen farklı olup, erkek karısına geri dönebiliyor. Erkekler bu süreçte metresine aşırı ilgili, romantik ve ilk günkü gibi davranıyor.

Rekabet genlerde var

Çoğu bilimsel araştırmaya göre rekabet kadınların genlerinde var. Kadınlar en donanımlı erkkeleri kapmak için rekabet ediyor. Konu uygun bir eş bulunca bireyler en iyisini istiyor, kadın kardeşliği diye bir kavram asla söz konusu olamaz! Bazıları göz koyduğu erkeğin eşiyle tanışmaktan bile çekinmeyebiliyor. Arada erkek olmasa arkadaş bile olabilecek kadınların rekabeti aldatma ile sonuçlanıyor.

Kadınlar evli erkeği ayartmaktan çekinmiyor

2001 yılında Buss ve Schmitt tarafından yapılan araştırmaya göre kadınlar birbirlerine kardeşçe bakmıyor ve rahatlıkla birbirlerinin eşlerini çalabilecek şekilde Kadınlar için başkasının eşini kapmak dahaz az tehlikeli, erkeklerin ise bu durumda dayağı ya da ölümü göz alması gerekiyor.

Evlilik ne kadar kutsal?

Angelina Jolie, Carla Bruni gibi yuva yıkan kadın olarak tanınan yıldızlara baktığınızda diğer kadınların ayıplanmak yerine alkışlandığını düşünebilirsiniz. Uzmanlar evlilik hakkındaki inançların değiştiğine dikkat çekiyor. Farklı ülkelerde yapılan araştırmalar evli erkek ve kadınlarda yüksek aldatma oranlarına dikkat çekiyor. Bu rakamlar yuva yıkan kadını neden şeytan diye nitelendirmediğimizi ve neden birçok kadının evli erkeklerle birlikte olmaktan utanmadığını açıklıyor. Artık evliliklerin bir ömür boyu sürmesini beklemiyor ve bir kadın evli biriyle olduğunda şaşırmıyoruz.

Hala umut var! Herkes aldatmıyor!

Buss ve Schmitt ve Kirshenbaum, evli biriyle kurulan cinsel ya da duygusal ilişkinin geçici olduğunu belirtiyor. 4.126 iş adamıyla yapılan araştırmada katılınların sadece yüzde 3’ü karılarını terk edip metresleriyle birlikte olmuş. Kadınların yüzde 86’sı birlikte oldukları evli adamlarla kalıcı beraberlik kuramamış. Yuva üstüne yuva yapmaya çalışanlar kendinizi kandırmayın.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: