Güzel olmak için yapılan yanlışlar


Estetik operasyonlara dökülen milyonlarca liralar, güzellik yerine çirkinlik getirebiliyor. Cosmopolitan’ın hazırladığı dosyaya göre; parayla birlikte sağlık da elden gidebiliyor…

bakımKadınların güzelleşme tutkusu, ilk çağlardan beri artan bir hızla devam ediyor. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre; İngiliz kadınları hayatları boyunca güzellikleri için 274 bin Euro (yaklaşık 461 bin TL) harcıyor!

Cosmopolitan dergisinden Selin Miloşyan’ın hazırladığı ‘güzellik uğruna yapılan yanlışlar’ dosyasında ise; sadece harcanan paranın değil kaybedilen sağlığın da hesabı yapılıyor. İşte, güzellik hatalarının yarattığı sonuçlar…

Giden yağlar geri geliyor

Bazen bir tutku ve saplantı haline dönüşebilen zayıflama isteği, sürekli rejim yapma arzusu ve egzersiz bağımlılığı; anoreksiya nevroza adlı ciddi psikolojik rahatsızlığa yol açabiliyor. Sadece güzelleşmek için girilen bu yolda, kontrolün elden gitmesiyle karamsarlık, mutsuzluk, içine kapanma, yemek yiyememe, takıntılar, uykusuzluk ve cinsel sorunlar gibi sağlık problemleri yaşanabiliyor.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu; diyet yaparken yalnızca yeme-içmeyi kesmenin işe yaramadığına, yağ kaybıyla birlikte kas kazanımı olmadığı için kiloların tekrar geri alındığına dikkat çekiyor.

Memorial Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uzman Dr. Tuğba Türe ise yanlış diyetlerin kişinin sağlığını bozduğunu, saçlarda dökülmelerle, ciltte solukluk, kuruma, kırışıklık, pullanma gibi lezyonlara sebep olduğunu vurguluyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: