Kadın ten uyumu, erkek güzellik arıyor!


kadin_tenuyumuAile Sağlığı Araştırma Derneği’nin cinsellik araştırması, cinsel tercihler ve beklentiler ile ilgili merak edilen soruların cevaplarını fazlasıyla açıklıyor! Taraflar birbirinden ne bekliyor? Ne arıyor? Aşktan ve ilişkiden ne anlıyor? Bekâret konusuna nasıl bakıyor… İşte gerçekler!

 

İnternet üzerinden yürütülen cinsellik anketine katılan 3 bin 100 kişiden büyük bölümü 20-40 yaş arasında, yüzde 61’i kadın, yüzde 39’u erkek, ağırlıklı olarak (yüzde 68) üniversite ve yüksek lisans mezunu.

İşte bu cevaplarla şekillenen çarpıcı gerçekler…

KADIN TEN UYUMU, ERKEK GÜZELLİK ARIYOR

– Erkeklerin yüzde 82’si, uzun süreli ilişki kurmak istediği kişide dış görünüşe önem veriyor. Bu oran, kadında yüzde 40.

– Katılımcıların yaklaşık yüzde 60’ı, aşkı, sadakati, güvenilirliği, birlikte olacakları kişinin mutlu, huzurlu ve problemsiz olmasını önemsiyor. Bu özellikler, iki cins için de neredeyse eşit derecede önemli.

– Fakat kadın için en önemli konu ten uyumu. Kadınların neredeyse yüzde 70’i ten uyumu arıyor. Bu oran, erkekte yüzde 30!

KADIN DAHA TATMİNSİZ

– “Karşı cinsle ilişkilerinizi düşündüğünüzde, kendinizi nasıl hissediyorsunuz?” sorusunun cevaplarına baktığımızda, kadınlar açısından olumsuz bir tablo çıkıyor karşımıza.

– Erkeklerin yaklaşık yüzde 60’ı, kadınlarla ilişkilerinde kendisini mutlu ve tatmin olmuş hissediyor. Bu oran kadında yüzde 40.

– Erkeklerin yüzde 50’si, bu konuda meraklı, istekli, heyecanlı, atak ve başarılı hissederken; bu hisleri paylaşan kadınların oranı erkeklerin yarısı kadar (yüzde 25)!

– Erkeklerin yüzde 40’ı, kadınlarınsa yüzde 30’u, kendisini karşı cinse göre daha güçlü ve üstün hissediyor.

BEKÂRET ARAYAN ERKEKLER, ‘DOYMUŞ ERKEK’ İSTEYEN KADINLAR

– Katılımcılarımızın eğitim düzeyi, toplumun geneline göre oldukça yüksek. Buna rağmen bekâret, erkeğin kadında aradığı bir özellik.

– Erkeklerin yüzde 32’si, uzun süreli ilişki kuracağı kişinin bakire olmasını istiyor.

– Buna karşın, kadınların yüzde 30’u cinsel açıdan çok deneyimli ve doymuş olan, arayış içinde olmayan erkeği tercih ediyor.

– Ayrıca erkeklerin yüzde 32’si, kadının uyumlu, yumuşak başlı ve yönetilebilir biri olmasını önemsiyor.

 

gecegiyim73

Reklamlar

Bir Yanıt

  1. erkeklerin doğasında var ya bu kadınlar neden kızyorlar ben onu anlamıyorum ya bunlar bekarete önem veriyorlar ne yapalım her kesin tercihi bu.evet bi ilşkide her şeyin olmasını istyorsa bir bayanlar aklıllı olucaklar güzeliklerini kaybetmeyecekler yatakda her zamn performans göstercekler ,erkeyini evde tutmak isteyen en azından işden gelen erkeyine evin kapısını açmalı güler yüzü olmalı evinin sorunlarını burakıp erkeyine komşudan ya da diziden bahsetmemli ….daha neler neler anketde doğru her şey

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: