Orgazm olmak kadının hakkı


seksKimi eşinin yatakta kötü olduğunu düşünmemesi için, kimi ise yatakta kötü olduğu izlenimi uyandırmamak için orgazm taklidi yapıyor. Oysa ilişkide yapılacak ufak tefek bazı değişikliklerle kadının da bu zevki tatması mümkün olabilir…

Kadınların da orgazm olmaları için:

– Öncelikle erkeğin, orgazma ulaşması için geçen süreyi mümkün olduğunca uzatması gerekir. Çünkü kadınların için orgazm olabilmesi için gereken süre, erkekler için gerekenden çok daha uzundur. Kadının orgazm olma süresi, ilişkiye ruhsal ve fiziksel olarak ne kadar hazır olduğuna ve erojen bölgelerinin ne kadar uyarıldığına bağlıdır.

Kadınlar neden orgazm taklidi yapıyor?

Kimi eşinin, yatakta kötü olduğunu düşünmemesi için, kimi yatakta kötü olduğu izlenimi uyandırmamak için yapıyor bunu. Oysa ilişkide yapılacak ufak tefek bazı değişikliklerle kadının da bu zevki tatması mümkün olabilir…

Daha çok süre…

Öncelikle erkeğin, orgazma ulaşması için geçen süreyi mümkün olduğunca uzatması gerekir. Çünkü kadınların orgazm olabilmesi için gereken süre, erkekler için gerekenden çok daha uzundur. Kadının orgazm olma süresi, ilişkiye ruhsal ve fiziksel olarak ne kadar hazır olduğuna ve erojen bölgelerinin ne kadar uyarıldığına bağlıdır ve yapılan araştırmalara göre bu süre ortalama olarak 15 dakikadır.

Anahtar kelime: Klitoris

Bazı kadınların orgazm olabilmesi için direk klitoris uyarısı gerekir. Dolayısıyla çiftler, klitoris uyarısı için kendilerine en uygun pozisyonu seçmeliler. Kadın, en çok zevk aldığı pozisyonu eşiyle / sevgilisiyle paylaşmalı ve zevkin doruklarına birlikte ulaşmalılar. Klitorise yapılacak doğru bir temas, mesela erkeğin eliyle klitorisi yukarıdan aşağıya doğru ovması kadının orgazm şiddetini artıracaktır.

Önsevişme olmadan olmaz!

Kadınların ilişkiye hazır olmaları erkeklerden daha zordur. Kadınlar için “ön sevişme dönemi” çok önemlidir. Kadın yetirince hazır olunmadan ilişkiye başlandığında, ilişki kadın için tatsız bir deneyime dönüşür.

Erojen bölgelere dikkat!

Kadının uyarılması ve orgazm olabilmesi için diğer önemli nokta, erojen bölgelerdir. Bu bölgeler, kadından kadına değişmekle birlikte genellikle meme uçları, kulak arkaları, bacakların iç yüzleri bütün kadınlarda aynıdır. Kadın eşine önsevişme ve ilişki sırasında erojen bölgelerinin dokunulmasından hoşlandığı mesajını verebilmeli, erkek de bu konuda duyarlı olmalıdır.

Vajinal veya klitoral orgazm

Bütün kadınların vajinal yoldan orgazm olması beklenemez. Bazı kadınlar vajinal yoldan hiç orgazm olamazken, bazıları bazı ilişkilerde olurlar, diğerlerinde olamazlar. Bir kadının defalarca ilişkide bulunmadan vajinal orgazm yaşaması beklenmemelidir. Klitoral orgazm da bir orgazm çeşididir ve hiçbirinin diğerine üstünlüğü söz konusu değildir.

Penis boyu takıntısına son!

Penis boyu takıntısını terk etmelisiniz. Kadınlar, vajinalarının girişinden daha çok zevk aldıkları için erkeğin penisinin kısalığı veya uzunluğu kadının zevk almasına birebir etki etmemektedir. Penis uzunluğunun kadının “tatmin olmasıyla” hiçbir ilişkisi yoktur. Unutmayın, “uzun veya kısa olması değil” işlevli olması önemli olan!

Zevkin doruklarına doğru…

Kendinizi kasmayın, rahat olun; eşinizin / sevgilinizin kollarına bırakın ve zevkin doruklarına doğru yolculuk yapın… Orgazm olmak sizin de hakkınız, unutmayın bunu!

Reklamlar

Bir Yanıt

  1. anlatılmaz bir orgazm yaşamak istiyosanız,doğal olmalı,saygılı davranmalı, herşey den önce uzun süren yumuşak öpüşme ve etkileyici dokunuşlar ,ardından vucudunuzu konuşturmalısınız sonuç 3,4 kezz. yenilik ve müzik önemli unutmayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: