Eş seçerken nelere dikkat etmeli?


evlilikEvlilik, hem kadın hem de erkek için birlikte mutlu olmak adına atılan önemli bir adımdır. Peki ya eş olarak seçtiğiniz kişi doğru kişi değilse. Uzmanlara göre; evleneceğiniz kişinin cebine değil, sizinle uyumuna önem vermelisiniz.

Evlilik, kısaca ‘ben’den ‘biz’e geçiş olarak tanımlanabilir. Birlikte mutlu olmak, birlikte üzülmek; yani paylaşmaktır.

Ortaklıktır

Aynı zamanda kişinin tüm hayatını etkileyen önemli bir karardır da. Ne de olsa hayatın geri kalanı, eş olarak seçilen kişiyle geçecektir.

Günümüzde eş seçimi kimi zaman eşler arası uyumdan çok, maddiyat ve kariyer gibi kavramlar dikkate alınarak yapılabiliyor. Burada unutulmaması gereken şey, evliliğin bir aile kurma amacıyla yapıldığıdır. Bu birliktelik, bir şirket ortaklığı değil, eşlerin birbirlerine duygularını ve kendilerini verdikleri bir ortaklıktır.

Evlilik, iş hayatınızla birlikte özel hayatınızı da kapsayan, kaygısı olmadan kurulan bir ortaklıktır. Zenginlik, kariyer ve asalet ön planda tutularak yapılan evliliklerde, kaçınılmaz son mutsuzluktur. Bu noktada kişinin, birlikte mutlu olabileceğine inandığı kişiyi eş olarak seçmesi en mantıklısıdır.

Kişinin zengin, asil ya da kariyer sahibi olması, onun ideal bir eş olacağı anlamına gelmez.

Parayla saadet olmaz

Günümüzde eşler arası uyumu göz ardı ederek evlenen pek çok çift, yaşadıkları geçimsizlik ve problemler nedeniyle uzmanlardan yardım istiyor.

Bu çiftlerin büyük çoğunluğu da, mutlu olmamalarına rağmen evliliklerini sürdürmeye çalışıyor. Bu durum da, ne yazık ki duygusal açıdan sağlıksız insanlar yaratıyor. Eskilerin söylediği şu sözün doğruluğu da böylece kanıtlanmış oluyor; “Parayla saadet olmaz.”

Reklamlar

Bir Yanıt

  1. trying to generate more blog traffic if

    what you post is of little or no interest to people!descriptive titlemost of the popular blogs typically create a title or heading to what they wrote that will be descriptive and even captivating to readers! titles play a key role in

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: