Burcunuz sağlığınızı nasıl etkiler?


burçlarAstrolojinin sağlığımızla yakından ilişkisi vardır. Burçlar, gezegenler ve evler belli organları temsil eder. Herkesin özel yıldız haritası, kişinin sağlık ve hastalık durumları hakkında bilgi verir.

Burçlarımız vücudumuzdaki hassas organlarımızı gösterir. Gezegenlerin düştüğü evler, burçlar ve aralarında oluşan açılar ne tür hastalıklara istidatlı olduğumuzu belirler. Her burç kendisine zıt olan burcun temsil ettiği organlar açısından hassastır.

Bu konuda kesin karar vermek kolay değildir. Burçlara bakıp da; “Ben bu hastalıklara yakalanırım!”demek yanlıştır. Burca düşen bir gezegenin durumu çok önemlidir. Burçların, diğer gezegenlerle, 1 ve 6. evlerde yaptığı açılar çok iyi değerlendirilmelidir. Sert açılar hastalıklara sebep olurken, yumuşak açılar genellikle fazla sorun getirmez.

Ayrıca doğumdan önce, anne karnında alınan Güneş ve Ay tutulum etkileri, hastalıkların altında ne gibi sebepler yattığının açıklanması yönünden enteresandır.

Koç Burcu

Baş bölgesi hassastır. Baş ağrısı, ateş yükselmesi, migren, yüz nevraljisine rastlanır. Baş, kafatası, şah damarı, yüzle ilgili sorunlar, beyin iltihabi, adele rahatsızlıkları ,ileri yaşlarda yüksek tansiyon görülebilir. Aşırı heyecan ve telaş beyni zorlar. Aceleci, ani ve atak oluş yüzünden kazalara açıktır. Kanamaya eğilimlidir. Adrenalin bezi fazla çalışır. Terazi Burcu’ndan gelen zıt etki böbrek ve bel bölgesinde de hassasiyet verir.

Koç’lar genelde hastalanmazlar, bünyeleri oldukça sağlamdır. Zaten yatağa bağlı kalmak hiç mi hiç hoşlarına gitmez. Henüz tam iyileşmeden ayağa kalkarlar. Her konuda olduğu gibi tedavi içinde kendi kafasına göre hareket ederler.

Boğa Burcu

Boğaz, boyun ve ense bölgesi hassastır. Tiroid bezi, yutak, ses telleri, bademcikler, kulaklarla ilgili sağlık sorunları görülür. Kilo almaya yatkın bir bünyesi vardır. Kilo ile ilgili, diyabetik rahatsızlıklar, tansiyon, astım, soğuk algınlığı, anjin, hassas organlarla ilgili iltihaplanmalar olabilir.

Aşırı yemek vücudun hastalıklara karşı savunma sistemini bozabilir. Akrep Burcu’ndan gelen zıt etki ile cinsel organlar, salgı bezleri, boşaltım sistemi de hassas olabilir. Erkeklerde prostat, kadınlarda yumurtalık ve rahim hastalıkları görülebilir. Boğa’lar genel olarak kuvvetli bir bünyeye sahiptirler. Kendilerini daima genç hissederler. Yaşlanmayı kabul etmezler. Açık havayı, gezmeyi ve yürümeyi sevdikleri için sağlıkları genellikle iyi olur.

İkizler Burcu

Sinir sistemleri pek güçlü değildir. Ayrıca omuzlar, kollar ve eller hassastır. Köprücük kemiği kırıkları, omuz ve kol ağrıları olur, parmaklarla ilgili sorunlar, sinirsel rahatsızlıklar görülebilir. Kekemelik, konuşma ile ilgili problemlere rastlanabilir. Sindirim sistemleri çok çalışır.

Bu yüzden kilo almaları zordur. Fazla merak sinir sistemini yorar. Vücut direnci azalır, yorgunluk, uykusuzluk görülür. Yay Burcu’ndan gelen zıt etki ile kalça ve bacakla ilgili siyatik ağrıları, romatizma, karaciğer hassasiyeti, alerjiler görülebilir. İkizler insanı dinlenmeyi pek bilmediği için aşırı yorgunluklar yaşar. Genelde zayıf bünyelidirler. Yerinde durmayı beceremeyen İkizler’in hastalığı kendisine sorun olur… Uykuya ve dinlenmeye zaman ayırmalıdırlar.

Yengeç Burcu

Göğüs kafesi, memeler ve mide en hassas bölgeleridir. Gastrit, ülser, 12 parmak bağırsağı, pankreas, bağırsak iltihaplar görülebilir. Hazımsızlık sorunları olur. İleri yaşlarda kilo sorunları yaşanabilir. Duygulardaki ani değişikler, duygusal hassasiyet mideyi etkiler.Üşütme gaza neden olur. Hava değişikliklerinden çabuk etkilenirler. Lodoslu hava, aşırı baş ağrısı yapar.

Süt bezleri iyi çalışır. Memelerle ilgili rahatsızlıklar, kadın üreme sistemi bozuklukları görülebilir. Güneş ışınlarına karşı hassasiyet vardır. Vücut enerjisini yitirir yorgunluk olur. Oğlak Burcu’ndan gelen zıt etki ile iskelet sistemi, dizler ve deri hassasiyeti olur. Yengeçler’in bünyeleri kuvvetli değildir. Ağrılı rahatsızlıklara karşı dayanıksız olurlar. Yengeç’ler hastalığını çok büyütür, endişe ve evham yüzünden ufak bir şeyi abartabilirler. Bakımı zor bir hasta olurlar.

Aslan Burcu

Kalp ve sırt bölgeleri hassastır. Kalp rahatsızlıkları, kalp romatizması, çarpıntı görülür. Kalp krizi riskleri oldukça fazladır. Dengeli bir yaşam, aşırı yorulmamak ve üzülmemek sağlıklı kalmaları için çok önemlidir. İleri yaşlarda kilo sorunları olur ki bu kalp krizi riskini arttırır.

Sırt, adele ağrıları, omurga ve bel kemiği rahatsızlıkları olabilir. Moral bozukluğu sağlık direncini azaltır. Mikrobik hastalıklara yakalanma oranı artar, ateş yükselir. Kendilerine güvenmeleri ve etrafın beğenisini kazanma çabaları yüzünden cesurca davranışları kazaya uğramalarına, kırıklara sebep olabilir.

Kova Burcu’ndan zıt etki ile dolaşım sistemi rahatsızlıkları, bacak ağrıları, bacağın alt kısmında hassasiyet görülebilir. Aslanlar’ın bünyeleri genellikle güçlü olur. Hastalandıkları zaman aşırı ilgi isterler. Rol yaparak durumlarını dramatik hale sokarlar. Güçlü bünyeleri sayesinde çabuk ayağa kalkarlar. Hastalıklara karşı çok dayanıklıdırlar.

Başak Burcu

Sindirim ve merkezi sinir sistemleri hassastır. Psikomatik hastalıklar görülür. Hastalık hastası olabilirler. Aşırı titizlikten dolayı sinirsel kökenli yaralar, tırnak iltihaplanması, çıbanlar gibi çeşitli rahatsızlıklara yakalanmaları mümkündür. Bağırsak sorunları, kolit, karın zarı iltihabi, ayakları üşütünce mide yanması, hazımsızlık, gaz rahatsızlıkları olur.

Evhamlı oluşları ülsere neden olabilir, karasevda hastalığına da tutulmaları mümkündür. Balık Burcu’ndan aldıkları zıt etkiler sonucu ayakları oldukça hassas olur.

Başaklar’ın bünyesi kuvvetli değildir. Fakat sağlık kurallarına, temizlik ve beslenmelerine dikkat ettikleri için sağlıklı olurlar. Hastalık konusunda aşırı titizlenmeleri kendilerini hasta sanmalarına neden olur. Tedaviye, ilaçlara çok itina ederler. Başkalarına da ögüt verebilir.

Terazi Burcu

Böbrekler ve bel bölgesi en hassas kısımlardır. Sırtın alt tarafında adale, kemik ve sinir uçları ağrıları olur. Yorgunluk, ağır yük taşımak belde ağrı yapar. Siyatik ve bel fıtığına yol açabilir. Nefrit, lumbago, soğuk algınlığı, bulaşıcı hastalıklara karşı dirençleri azdır. Şişmanlamamak için yapılan rejimler sağlıklarını bozar.

Zıt burç olan Koç’tan gelen sert etkilerle baş bölgesi, gözler hassas olur. Görme bozuklukları, gözde çeşitli rahatsızlıklar, kızarma, kanlanma , şişme gibi durumlar olabilir. Teraziler’in canları çok tatlıdır. Zor bir hasta olurlar. Aşırı ilgi ve sevgi görmek , naz yapmak isterler. Aksi halde huysuz olurlar.

Akrep Burcu

Üreme ve genital organları hassas olur. Kasık ağrıları, mesane, idrar yolları, genital organlarla ilgili rahatsızlıklar görülmesi mümkündür.

Erkekte prostat, kadında rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları olabilir. Kalın bağırsak sorunları, iltihaplanma, polip, fıtık, basur, cinsel salgı bezleri, üreme organları hastalıklarına yatkınlık vardır. Aşırı hırslı oluşları sinir gerilimlerine yol açar. Sinir ve asabiyet görülebilir.

Boğa Burcu’ndan aldıkları zıt etki ile boğaz, koku ve tat alma organları da hassas olur. Burçlar içinde en güçlü bünyeye sahip olanıdır. İradeleri ile hastalıklarla savaşırlar. Tedavi için gerekli her şeyi yapmaktan çekinmezler. Çabuk iyileşirler. Aslında kan ve iğneden çok korkarlar. Ama acımasızca korkularının üzerine gidebilirler. Zayıf ve çaresiz görünmekten nefret ederler.

Yay Burcu

Karaciğerleri ve bacakların üst kısımları hassastır. Kalçalar ve uyluk bölgesi ile ilgili kilo sorunları olur. Romatizma, siyatik,kuyruk sokumu ağrıları çekebilirler. Dişlerle uğraşmaları gerekebilir. Diş eti rahatsızlıkları , kemik erimesi görülebilir. Karaciğer hassasiyetinden kaynaklanan alerjiler, kansızlık, zafiyet olabilir. El ve ayaklar soğuk olur.

İkizler burcundan aldıkları zıt etki ile sinir sistemleri zayıftır. Sinirsel kökenli rahatsızlıklar geçirebilirler. Ciğerler ve bronşlar da hassastır. Bünyeleri güçlü değildir. Küçük hastalıkları bile önemli gibi abartabilirler. Ama iyimser oluşları sayesinde kendilerini bırakmazlar.

Hasta oldukları zaman bile hareketliliklerini kaybetmezler. Her zaman kullanabilecekleri bir enerjileri vardır.

Oğlak Burcu

Vücutlarının hassas kısımları kemikler ve deridir. İskelet sistemi, dişler, eklemler, diz kapağı ve çeşitli ortopedik sorunları olabilir. Romatizma ağrıları çekebilirler. Deri hastalıkları, egzama, çıban, sivilce görülebilir. Aşırı sabır mide rahatsızlıklarına yol acar. Mide asiti çok salgılanır. Yengeç Burcu’ndan gelen zıt etki mide ve sindirim sistemlerinin hassasiyetine sebep olur.

Sakin oluşları sinir sistemlerinin sağlam olmasını sağlar. Acılara çok dayanıklıdırlar. Başkalarının hemen şikayet ettikleri ağrılara onlar günlerce dayanırlar. Kimseye belli etmezler.Kendilerine dikkat ederler. Hemen doktor ve ilaca sarılmazlar. Gerektiği zaman da tedaviyi disiplinli bir şekilde uygularlar. Etrafını rahatsız etmeyen bir hasta olurlar.

Kova Burcu

Adeleleri ve dolaşım sistemleri hassastır. Kan dolaşımı kan serumu ile ilgili sorunlar olur. Zehirlenme, yüksek ateş, kramplar, bacak damarlarında varis görülebilir. Adele ağrıları, baldır, bilek, topuk kısımları rahatsız olabilir. Bilek burkulmaları olur. Dişlerde sorunlar çıkabilir.

Aslan Burcu’ndan aldıkları zıt etki ile kalpleri ve omurgaları hassas olur. Kovalar genellikle kendilerine iyi bakarlar. Sağlık konularına akıllıca yaklaşır, tıbbi gelişmeyi takip ederek sağlıklı kalmayı başarabilirler. İdealleri, umut ve hedefleri düş kırıklığına uğrarlarsa sağlıkları bozulabilir. Ama akılcı yoldan kendilerine yeni bir yön çizerek çabuk toparlanırlar.

Balık Burcu

Ayakları ve sinir sistemleri oldukça hassastır. Psikomatik rahatsızlıklara yatkınlıkları çoktur. Karamsar ve agresif oldukları zamanlarda içki, ilaç, uyuşturucu gibi maddelere meyil ederler. Fazla yemek yüzünden kilo sorunları olur. Ayaklarını iyi korumalı, dar ayakkabılar giymemeli ve üşütmemelidirler. Nasır, tırnak iltihapları, taban, ayak defarmasyonu gibi sorunları olabilir. Vücutları su tutmaya çok müsaittir. Sulu şeylerden zehirlenme görülebilir.

Mikrobik hastalıklara dirençleri azdır. Çabuk üşütebilir, mikrop kapabilirler. Lenf sistemleri de zayıftır.

Başak Burcu’ndan gelen zıt etki ile bağırsakları ve sindirim sistemleri de hassas olur. Hasta olunca güvenlerini kaybeder, evhamlı olurlar. Bu yüzden geçimsiz davranabilirler. Her şeyden bir mâna çıkarır, hayal güçlerini olumsuz yönde çalıştırarak kendilerini mutsuz ederler.

 

gecegiyim73

 

 

hediye

 

 

hodabax

vpills

hemeniste

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: