Parfüm Aşk İçin Mıknatıs Görevi Görüyor


parfum2
Araştırmacılar, sentetik pheromone içeren parfüm kullanan kadınlarla erkeklerin daha çok birlikte olduğunu, parfümün uyarıcı ve büyüleyici çekiciliğinin ilişkileri etkilediğini belirledi. Uzmanlar sentetik pheromonenin, seks mıknatısı olduğunu ve kadının seks cazibesini artırdığını iddia ediyorlar.
 

 

 Uyarıcı etki yapıyor
San Francisco State Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, pheromone bulunan normal parfüm kullanan kadınların, içinde pheromone bulunmayan parfüm kullanan kadınlara göre erkeğin daha fazla ilgisini çektiği saptandı. Phoromone bulunan parfüm kullanan kadınların %74′ü, erkeğin ilişkisinin üç kat veya daha fazla artmasını körüklerken, pheromone bulunmayan parfüm kullanan kadınların %23′ünde aynı oran belirlendi.

Erkeğe daha çekici geliyorPheromone bulunan parfüm kullanan kadınların, erkeğe cinsel açıdan daha çekici geldiği, pheromonenin kokusunun değil güçlü kimyasal etkisinin erkekte seks arzusu yarattığı düşünülüyor.

Pheromone bulunan parfüm kullanan kadınların, erkek arkadaşları veya eşleriyle öpüşme, romantik yaklaşma ve okşanma oranının haftada birden 6′ya, sevişme sayısının da birden 4′e çıktığı belirlendi. Pheromone içersin ya da içermesin parfüm, binlerce yıldır insanların aşk iksiri olarak kullanılmıştır ve insanlık var oldukça afrodizyak özelliğiyle baş tacı olacaktır.

Reklamlar

Bir Yanıt

  1. ben mıknatısın görevlerini ararken karşıma çıktı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: